About

"Moja cesta bola jasná odkedy som začala vnímať a bola schopná udržať ceruzku v ruke. Silueta, telo a látka sú moje vášne."

Po absolvovaní stredoškolského odboru dizajn a navrhovanie odevov pokračovala štúdiom na vysokej škole Univerzity Komenského- odborom výtvarné umenie a už počas týchto rokov bola vnímaná ako profesionálna stylistka a vizážistka.
Inšpiráciu najčastejšie nachádza vo svojom živote a na prvé miesto kladie požiadavky klienta, ktoré sa jej darí prepájať s jej osobitým štýlom.
Barbora sa okrem osobného stylingového poradenstva a reklamám venuje fashion kreatívnym foteniam, jej práce sú uverejňované v lokálnych ale aj zahraničých magazínoch.
Ťažko by ste hladali osobnosť s ktorou ešte nespolupracovala, medzi nimi nájdete dokonca aj súčastnú prvú dámu Slovenska, ktorej Barbora pripravovala styling na inaguračný akt.

Referencie

"S Barborou Yurkovic spolupracujeme vždy veľmi radi. Jej spoľahlivosť, kreativita a dobre oko pre detail ju radí k domácej špičke."
Exit model management

"Práca s Barborkou je nielen veľmi príjemná, ale aj obohacujúca a kreatívna skúsenosť. Je veľmi profesionálna, má vždy výborné nápady a 100% prístup. Jej prehľad v nových trendoch líčenia a módy sú neocenitelné! Spolupracujem s ňou už dlho a vždy s veľkým nadšením!!"
Stanislava Hricová, fotografka

"Barbora je nielen skvelá stylistka, vizážistka ale aj kamarátka. Vždy si môžem byť istá, že konečný výsledok našej spolupráce bude skvelý. Má neskutočný cit pre kombinácie materiálov a farieb, z čoho vznikajú inšpiratívne stylingy. A samozrejme v neposlednej rade sa môžem spoľahnúť, že sa mi vždy vrátia veci v takom stave v akom som jej ich zapožičala, čo je v tejto profesii nesmierne dôležité."
Zlatica Hujbertová, módna návrhárka

"Barbora zvláda na vysokej úrovni všetko, čo môže fotograf pri tvorbe od makeup umelkyne a stylistky potrebovať. Oproti konkurencii dokáže navyše sformulovať svoj názor a nebojí sa ho prezentovať. Je kreatívna, spoľahlivá a vždy pozitívne naladená, radosť spolupracovať!"
Adam Suchánek, fotograf